Консалтинг ISO 50001:2011

Необхідність Системи енергетичного менеджменту
Стандарт ISO 50001:2011 є фундаментом для побудови ефективного енергетичного менеджменту на виробничих підприємствах і організаціях.
Підприємства, що застосовують систему енергетичного менеджменту відповідно до вимог ISO 50001, мають можливість скоротити витрати на споживання енергії і знизити негативний вплив на навколишнє середовище.
Структура стандарту ISO 50001 відповідає методології Демінг—Шухарта, відома як Plan-Do-Check—Act («Плануй—Роби—Перевіряй—Покращуй«) і включена в стандарти інших систем менеджменту (ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001). Підхід і методологія ISO 50001 дозволяють говорити про сумісність всіх цих систем менеджменту, що дозволяє інтегрувати їх один з одним.
Впровадження системи енергоменеджменту — це лише один з інструментів енергозбереження. Але навіть застосування тільки цього інструмента може, за попередніми оцінками, принести цілий ряд вигод організаційного, фінансового та репутаційного характеру, а в підсумку сприяти конкурентоспроможності організації.
Стандарт ISO 50001 постачає будь-яку організацію, незалежно від її розміру, повноцінної стратегією дій як в менеджерської області, так і в технічних аспектах, щоб вона змогла реально підвищити свою енергоефективність. Його головне призначення — допомогти організації інтегрувати енергоефективність в її поточні управлінські практики.
Успішне впровадження стандарту ISO 50001:2011 дає організації істотні конкурентні переваги, які можна умовно класифікувати наступним чином:
- Регулярне отримання об’єктивної інформації про систему менеджменту;
- Чіткий розподіл відповідальності і повноважень;
- Отримувати на періодичній основі гарантії свого відповідності — енергополітики, яка схвалена топ-менеджментом;
- Оптимальне використання ресурсів, скорочення витрат;
- Демонструвати відповідність енергополітики насамперед своїм бізнес-партнерам;
- Поліпшення репутації по відношенню до зацікавлених сторін;
- Можливість завоювання довіри споживачів;
- Підвищення прихильності співробітників при лідерстві вищого керівництва;
- Наступність знань і досвіду співробітників, трансформація знань і досвіду співробітників в інтелектуальний потенціал компанії;
- Зростання нематеріальних активів і можливе підвищення капіталізації компанії;
Впровадження системи менеджменту якості відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 50001:2011 — гарантія енергоефективності процесів і продукції, що випускається, контролю і вдосконалення, підвищення іміджу організації
- Проведення діагностичного обстеження існуючої енергетичної системи — визначення ефективності діючої системи, розробка рекомендацій побудови системи відповідно до вимог стандарту.
- Розробка детального плану дій з впровадження системи в організації і її структурних підрозділах, або для окремих процесів, ділянок — покрокова схема необхідних заходів по успішному впровадженню та функціонуванню системи менеджменту, розробка документації та графіка затвердження.
- Проведення семінарів для персоналу за різними ключовими аспектам впровадження системи енергоменеджменту — роз’яснення персоналу положень і вимог стандарту, порядку впровадження системи з наочними прикладами, роздатковими матеріалами.
- Організаційно — методичне супроводження та технічна підтримка впровадження системи енергоменеджменту — проведення консультацій, узгодження документації, проведення робочих зустрічей з персоналом для ефективного функціонування системи на всіх етапах співпраці.
- Проведення передсертифікаційного аудиту системи менеджменту — аналіз функціонуючої системи менеджменту для виявлення можливих відхилень від вимоги стандарту і подальшого успішного проходження сертифікаційного аудиту.